Нову форму Книги обліку можна вести з 2014 року. » Город Краснодон Луганская область, городской информационный портал

11-12-2013, 14:09

Нову форму Книги обліку можна вести з 2014 року.

Нову форму Книги обліку можна вести з 2014 року.Одним з останніх нововведень Міністерства доходів і зборів України є прийняття наказу від 16.09.2013 р. №481. Цим наказом затверджено нову форму Книги обліку доходів і витрат та Порядок її ведення для підприємців – загальносистемників та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Відтепер самозайняті особи можуть самостійно обрати, в якому вигляді їм вести Книгу обліку – в електронному чи паперовому.

Якщо підприємець обирає електронну форму ведення Книги, він повинен отримати посилені сертифікати відкритих ключів (якщо ще їх не має), укласти з органом доходів і зборів договір про визнання електронних документів та надіслати за місцем податкового обліку заяву на отримання Книги.

Контролюючий орган за місцем податкового обліку реєструє заяву платника на отримання Книги у реєстрі поданих заяв та протягом трьох робочих днів формує і надсилає платнику повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням реєстраційного номера Книги та дати її реєстрації.

Якщо ж самозайнята особа обрала паперовий варіант ведення Книги обліку, то їй слід подати до територіального органу доходів і зборів за основним місцем обліку примірник Книги, на титульному аркуші якого зазначаються: прізвище, ім’я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта, податкова адреса, номер та дата свідоцтва про право на здійснення незалежної професійної діяльності (за наявності). Книга безоплатно реєструється в контролюючому органі та засвідчується підписом керівника або заступника контролюючого органу і скріплюється печаткою.

Паперовий варіант Книги обов’язково повинен бути прошнурований і пронумерований.

З метою уникнення непорозумінь щодо ведення самозайнятими особами Книги обліку Міндоходів України рекомендує самозайнятим особам, які ведуть облік доходів і витрат у Книзі, затвердженій наказом від 24.12.2010 р. № 1025, продовжувати її ведення до кінця 2013 р., а вже з 01.01.2014 р. вести Книгу за новою формою.

Слід нагадати, що з січня 2014 року працюватиме сервіс «Електронний кабінет платника податків», яким передбачено для самозайнятих осіб режим «Ведення книг обліку доходів і витрат та книги обліку доходів в електронному вигляді та формування відповідної податкової декларації».

Детальніше про це можна дізнатися в «Єдиній базі податкових знань» у підкатегорії 104.08.

Краснодонська ОДПІ
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите два слова, показанных на изображении: *