Єдиний інструмент обліку результатів діяльності – Книга обліку доходів і витрат » Город Краснодон Луганская область, городской информационный портал

6-10-2013, 16:39

Єдиний інструмент обліку результатів діяльності – Книга обліку доходів і витрат

Єдиний інструмент обліку результатів діяльності – Книга обліку доходів і витрат Книгу обліку доходів і витрат – єдиний інструмент обліку результатів діяльності. Підприємці – загальносистемники заводять Книгу самостійно.

Крім того, кожному працівнику, до трудових обов’язків якого належить реалізація товарів (послуг) за готівку, необхідно своя окрема Книга. Аркуші в придбаних чи підготовлених самостійно Книгах нумеруються і прошнуровуються.
Оформлені Книги разом із заявою (довільна форма) від підприємця передається до територіального органу Міндоходів за місцем проживання для реєстрації.
Книга реєструється безкоштовно протягом двох робочих днів із дня видачі самих Книг, а також заяви підприємця в органах Міндоходів.
Слід зазначити, що у разі здійснення кількох видів діяльності загальний облік здійснюється в одній Книзі (без поділу на види діяльності). Однак, в подальшому для заповнення додатку 5 річної податкової декларації про майновий стан і доходи підприємцю потрібно буде відображувати доходи і витрати окремо за кожним із видів економічної діяльності, тому протягом року треба додатково вести розділений (за видами діяльності) облік доходів і витрат.
Книги найманих працівників – реалізаторів необхідно зберігати в місці приймання готівки від покупця, а от обмежень щодо зберігання своєї Книги підприємець не має.

Підприємці заповнюють Книгу щодня, у разі надходження виручки від реалізації, оплати та отримання товарно-матеріальних цінностей або передачі товарів до торгівельної точки найманому працівнику. При цьому, наймані працівники повинні вносити записи до своїх Книг після кожного факту продажу товарів ( послуг) за готівку.

Суми доходів і витрат відображаються в гривнях із копійками.
У разі закінчення Книги обліку доходів і витрат підприємцю слід зареєструвати нову й продовжувати в ній записи наростаючим підсумком. Попередня Книга зберігається в підприємця протягом 1095 днів і здати подання податкової декларації, для складання якої використовувалася Книга.

Довідково: Поярдок ведення Книг обліку доходів і витрат, яку ведуть фізособи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізособи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, затверджений наказом ДПАУ від 24.12.10 р.№ 1025.


Інформаційно-комунікаційний сектор Краснодонської ОДПІ
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите два слова, показанных на изображении: *