Оновлений податок на нерухомість » Город Краснодон Луганская область, городской информационный портал

10-11-2013, 13:45

Оновлений податок на нерухомість

Оновлений податок на нерухомість Фахівці Краснодонської ОДПІ нагадують порядок сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Новими правилами змінено принцип розрахунку податку на житлову нерухомість для фізичних осіб. Податок буде обчислюватися не окремо за кожним з об’єктів, а за всіма (сукупно) об’єктами житлової площі, що перебувають у власності платника податку. Крім того, переглянуто розміри житлової нерухомості, до яких застосовуватиметься пільга. Відтепер „пільгові площі” визначатимуться виходячи із сумарної житлової площі об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку, незалежно від їх кількості.
Наприклад, якщо у фізичної особи є у власності одна або кілька квартир, то податок він сплачуватиме тільки за кількість квадратних метрів сукупної житлової площі, що перевищують 120 кв. м. Приміром, у фізичної особи є дві квартири житловою площею 25 та 105 кв. м. (сукупна житлова площа – 130 кв. м.). За таких умов податок треба буде сплатити тільки за 10 кв. м. (130 кв. м. – 120 кв. м.).
Для власників будинків „пільгова площа” визначена у розмірі 250 кв. м. незалежно від їх кількості. Наприклад, за два житлові будинки, в яких житлова площа 90 та 200 кв. м. (сукупно – 290 кв. м.), податок буде сплачуватися за 40 кв. м., що перевищують установлену для пільги межу – 250 кв. м.
Маючи у власності і квартиру і будинок (незалежно від кількості таких об’єктів), пільговий режим поширюється на 370 кв. м. сукупної житлової площі за всіма такими об’єктами. Але, якщо житло використовується власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності), пільги із сплати податку на такі об’єкти не надається.
Суттєвою є зміна порядку сплати суми податку – відтепер фізичні особи сплачуватимуть податок за місцем податкової адреси (місцем реєстрації), а не за місцем знаходження об’єктів нерухомості. Це значне полегшення для громадян, оскільки не потрібно буде їздити для сплати податку в різні населені пункти.
З метою визначення об‘єктів нерухомості, у тому числі пільгових, бази оподаткування та суми податку, власникам нерухомості до кінця поточного року бажано здійснити звірку даних щодо об‘єктів нерухомості з даними реєстру платників податків. Для цього вони можуть звернутись в центр обслуговування платників за місцем своєї реєстрації (прописки).
Платники міста та району Краснодона можуть завітати у ЦОП за адресою: вул. Первоконна, 1а, телефон для довідок 6-52-95.


Краснодонська ОДПІ
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите два слова, показанных на изображении: *