Щодо сплати ЄСВ підприємцями-єдинниками на час відпустки та за період хвороби » Город Краснодон Луганская область, городской информационный портал

13-07-2013, 14:07

Щодо сплати ЄСВ підприємцями-єдинниками на час відпустки та за період хвороби

Щодо сплати ЄСВ підприємцями-єдинниками на час відпустки та за період хвороби Суб’єкти господарювання, які обрали першу, другу групу спрощеної системи оподаткування і не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, або ж на період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Підставою для ненарахування єдиного податку спрощенцю у зв’язку з відпусткою чи лікарняним є заява довільної форми. При цьому у випадку лікарняного необхідно додати листок непрацездатності.
Разом з тим нагадуємо, що згідно з п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, що обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, є платниками єдиного внеску.
Законом про ЄСВ не передбачено пільг щодо сплати єдиного внеску підприємцями на час відпустки та за період хвороби.
Отже, на час відпустки та за період хвороби підприємці мають право не сплачувати єдиний податок, а відповідно до п. 12 ст. 9 Закону про ЄСВ єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.


Інформаційно-комунікаційний сектор Краснодонської ОДПІ
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите два слова, показанных на изображении: *