Інновації податкового законодавства: дистанційні електронні перевірки » Город Краснодон Луганская область, городской информационный портал

4-11-2013, 12:23

Інновації податкового законодавства: дистанційні електронні перевірки

Інновації податкового законодавства: дистанційні електронні перевірки Краснодонська ОДПІ нагадує про додатковий сервіс і переваги якими можна буде скористатися вже на початку 2014 року – це електронні перевірки. Згідно пункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України документальною невиїзною електронною перевіркою вважається перевірка, що проводиться на підставі заяви, поданої платником податків з незначним ступенем ризику до контролюючого органу, в якому він перебуває на податковому обліку.
Механізм електронних перевірок, права та обов’язки платників і податкових аудиторів визначені у розробленому Міністерством доходів і зборів законопроекті «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого впровадження електронного сервісу та здійснення електронних перевірок».
Зокрема, Міндоходів пропонує законодавчо врегулювати питання проведення контролюючими органами електронних перевірок на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях та електронних документах платника податків. Такі перевірки проводитимуть за заявами платників податків. Крім того, передбачається, що акт (довідка) такої перевірки може бути складений у формі електронного документа і надісланий засобами електронного зв'язку платникові податків.
Чинна інфраструктура електронного документообігу дозволить перейти до дистанційного аудиту без додаткових витрат як для бюджету, так і для платників податків.
Сервісом «електронна перевірка» вже з 1 січня 2014 року зможуть скористатися платники єдиного податку, що перебувають на спрощеній системі оподаткування. Для цього достатньо буде повідомити територіальні органи Міністерства доходів і зборів про своє бажання пройти перевірку дистанційно за 10 днів.
Відповідну форму заяви, порядок її подання та прийняття рішення про проведення електронної перевірки встановлено наказом Міністерства доходів і зборів України від 03.06.2013р №143 «Про затвердження Порядку подання платником податків заяви про проведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки та прийняття рішення територіальним органом Міністерства доходів і зборів України про проведення такої перевірки» , який набере чинності з 01.01.2014р.
З першого січня 2015 року послуга буде доступна для всіх представників малого та середнього бізнесу, що працюють на загальній системі оподаткування. А з 1 січня 2016 року – для всіх категорій платників податків. Таке поетапне впровадження необхідне для адаптації підприємців, урахування усіх технічних деталей.


Краснодонська ОДПІ
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите два слова, показанных на изображении: *