Новий механізм для відшкодування ПДВ » Город Краснодон Луганская область, городской информационный портал

26-09-2013, 16:40

Новий механізм для відшкодування ПДВ

Новий механізм для відшкодування ПДВ 27 липня поточного року набутив чинності Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» від 04.07.2013 №391-VII.
Згідно з його положеннями передбачена реструктуризація фактичної бюджетної заборгованості, у тому числі з податку на додану вартість, що виникла станом на 1 січня 2013 року, за допомогою видачі фінансових векселів. Така можливість установлена тимчасово, до 1 січня 2014 року.
Ведення реєстру векселів здійснюється Державною казначейською службою України. Строк обігу векселів – до 5 років, прибутковість векселів – 5% річних. Виплата доходу по векселях відбувається в момент їхнього пред'явлення до сплати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Сума ПДВ, що підлягає відшкодуванню з бюджету, ділиться на рівні частини, на кожну з яких оформляється окремий вексель зі строком платежу один, два, три, чотири та п'ять років. Варто сказати, що вексель, який одержить платник податків, може бути використаний у вигляді застави, припустимо при одержанні кредиту, що дозволяє поповнити оборотні кошти.
Бюджетне відшкодування ПДВ шляхом видачі фінансових казначейських векселів здійснюється на добровільних началах за заявою платників податків. При цьому, автоматичне бюджетне відшкодування буде здійснюється, як і зараз, винятково коштами.
Нагадаємо, що в Україні вже є досвід використання фінансових інструментів для погашення виниклої заборгованості бюджетного відшкодування по ПДВ. В 2004 та 2010 роках були емітовані ПДВ - облігації з прибутковістю від 12% до 20% загальним обсягом 16,4 мільярдів гривень та строком обігу до 2015 року.


Інформаційно-комунікаційний сектор Краснодонської ОДПІ
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите два слова, показанных на изображении: *