Як оподатковується дохід, отриманий фізичною особою-підприємцем від продажу власного рухомого майна? » Город Краснодон Луганская область, городской информационный портал

21-12-2013, 10:48

Як оподатковується дохід, отриманий фізичною особою-підприємцем від продажу власного рухомого майна?

Як оподатковується дохід, отриманий фізичною особою-підприємцем від продажу власного рухомого майна? Пунктом 1 ст.325 Цивільного кодексу України визначено, що суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи.

Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.
Відповідно до п.173.1 ст.173 Податкового кодексу України дохід платника податку від продажу або обміну об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною п.167.2 ст.167 Податкового кодексу (5 %).

Згідно з п.173.2 ст.173 Податкового кодексу дохід, отриманий платником податку від продажу або обміну протягом звітного року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Дохід, отриманий платником податку від продажу або обміну протягом звітного року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п.167.2 ст.167 Податкового кодексу (5 %)..

Враховуючи те, що Цивільний кодекс не встановлює такого суб’єкта права приватної власності як фізична особа – підприємець, дохід, отриманий фізичною особою - підприємцем від продажу власного рухомого майна, підлягає оподаткуванню.
Краснодонська ОДПІ
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите два слова, показанных на изображении: *