Місцеві бюджети Краснодонщини цьогоріч збагатилися 11 мільйонами гривень від плати за землю » Город Краснодон Луганская область, городской информационный портал

8-11-2013, 20:58

Місцеві бюджети Краснодонщини цьогоріч збагатилися 11 мільйонами гривень від плати за землю

Місцеві бюджети Краснодонщини цьогоріч збагатилися 11 мільйонами гривень від плати за землю Протягом січня-жовтня поточного року до казни місцевих громад землекористувачі міста та району сплатили 11 мільйонів гривень. Це на 0,9 мільйона гривень, або на 21 відсоток перевищує аналогічний показник минулого року.
Примітно, що плата за землю, яка є другим за значенням після податку на доходи фізичних осіб бюджетоутворюючим ресурсом для місцевої казни, вже кілька років поспіль в області демонструє позитивну динаміку надходжень. Так, якщо у 2011 році сума річних надходжень складала 9,8 мільйонів гривень, то у 2012 році вже 10,9 мільйона гривень, а у 2013 – 11 мільйонів гривень лише тільки за 10 місяців.
Левова частка у структурі надходжень цього податку складає орендна плата за використання земель. Цьогоріч орендатори регіону вже сплатили 9,57 мільйони гривень, що на 1,8 мільйон гривень більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.
Як зазначає начальник Краснодонської ОДПІ Головного управління Міндоходів в Луганській області Володимир Демидович, активізації «земельних» надходжень сприяє постійна взаємодія фахівців подваткової із місцевими органами влади. Зокрема, - «Ми проводимо системний моніторинг укладених договорів оренди земель державної та комунальної власності на предмет відповідності розміру орендної плати вимогам статті 288 Податкового кодексу України. У разі виявлення такої невідповідності ми звертаємо увагу органів місцевого самоврядування на необхідність перегляду раніше укладених договорів оренди».
«Орендна плата є основним джерелом збільшення надходжень плати за землю. З уведенням в дію Податкового кодексу були унормовані правила оренди земель. Так, орендатори землі, що перебуває у державній чи комунальній власності, наразі мають сплачувати не менше трьох відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки», – нагадує керівник податкової.


Краснодонська ОДПІ
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите два слова, показанных на изображении: *