Главная > Налоговая информирует > Нарахування єдиного внеску на суму винагороди за цивільно-правовим договором

Нарахування єдиного внеску на суму винагороди за цивільно-правовим договором


2-06-2013, 16:25. Разместил: Admin
Нарахування єдиного внеску на суму винагороди за цивільно-правовим договором Наразі досить часто юридичні особи укладають цивільно-правові договори з фізичними особами – нерезидентами і виплачують винагороду за виконану роботу.
Отже виникає питання, чи нараховується єдиний внесок на суми такої винагороди?
Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (із змінами та доповненнями) платниками єдиного внеску є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, та фізичні особи – підприємці, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Базою для нарахування єдиного внеску для зазначених платників є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Таким чином, при укладанні юридичною особою цивільно-правового договору з фізичною – особою – нерезидентом єдиний внесок сплачується на загальних підставах.

Сектор взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Краснодонської ОДПІ

Вернуться назад