Главная > Налоговая информирует > Інваліди чи пенсіонери як наймані працівники: чи платити за них ЄСВ?

Інваліди чи пенсіонери як наймані працівники: чи платити за них ЄСВ?


12-12-2013, 14:57. Разместил: Alex
Інваліди чи пенсіонери як наймані працівники: чи платити за них ЄСВ?Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування підприємцями за найманих працівників, у тому числі інвалідів або пенсіонерів за віком, здійснюється на загальних підставах згідно з чинним законодавством.

Нагадаємо, що платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, а також члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.Разом з цим, фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком або інвалідами, звільняються від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за себе незалежно від використання ними праці найманих осіб. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

У листопаді цього року суб’єкти господарювання Краснодонщини сплатили біля 19,2 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.


Краснодонська ОДПІ

Вернуться назад