Главная > Налоговая информирует > Телефонний зв’язок «Гаряча лінія» – відповіді на актуальні питання.

Телефонний зв’язок «Гаряча лінія» – відповіді на актуальні питання.


19-11-2013, 20:11. Разместил: Admin
Телефонний зв’язок «Гаряча лінія» – відповіді на актуальні питання. Проведення сеансів телефонного зв’язку «Гаряча лінія» проводиться працівниками Краснодонської ОДПІ для оперативного роз’яснення «найгарячіших» питань платників податків. Як свідчить практика, сеанси «Гарячої лінії» користуються великим попитом серед платників міста та району.

Так, нещодавно проведено сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія» на тему: «Порядок обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.». На запитання абонентів відповів заступник начальника Краснодонської ОДПІ Олег Іванов.

Наводимо перелік запитань, які були поставлені платниками податків:

До якого органу доходів і зборів подається звітність та сплачується ЄВ, у разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району?

Відповідь: Відповідно до п.4 частини 1 ст.6 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зобов’язаний подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника ЄВ у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного страхування.

Згідно з п. 3.7 розділу Ш Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року від № 454, якщо страхувальник у звітному періоді змінює місцезнаходження, або місце проживання (поза межами територіального обслуговування органу доходів і зборів, в якому він перебував на обліку), звіт за цей звітний період (з першого до останнього календарного числа звітного періоду) подається до органу доходів і зборів за новим місцем взяття на облік.

Таким чином, у разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, звітність про суми нарахованого ЄВ подається та сплачується ЄВ за новим місцем взяття на облік.

Чи звільняється ФОП – платники єдиного податку першої та другої групи від сплати ЄВ на час відпустки та за період хвороби?

Відповідь: Згідно з п.4 ст.4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності визначено платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Сума ЄВ для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування складає 34,7 відс. суми, що визначається такими платниками самостійно для себе та членів сім’ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої цим Законом. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.

Мінімальний розмір ЄВ визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом за місяць, на який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

Пунктом 295.4 ст. 295 Податкового кодексу визначено, що платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Законом № 2464 не передбачено пільг зі сплати ЄВ підприємцями на час відпустки та за період хвороби.

Відповідно до п.12 ст. 9 Закону №2464 ЄВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Таким чином, фізичні особи – платники єдиного податку першої і другої груп, у період протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів, залишаються платниками спрощеної системи оподаткування, відповідно, мають обов’язок щодо сплати ЄВ незалежно від того отримували вони дохід у цей період чи ні.

Краснодонська ОДПІ

Вернуться назад