Главная > Налоговая информирует > Новини трансфертного ціноутворення

Новини трансфертного ціноутворення


14-11-2013, 18:40. Разместил: Admin
Новини трансфертного ціноутворення Краснодонська ОДПІ повідомляє, що 23 жовтня Кабінет Міністрів України затвердив черговий пакет документів, необхідних для імплементації норм закону про трансфертне ціноутворення. Зокрема, розпорядженнями Уряду визначено перелік джерел офіційної інформації для розрахунку ринкового діапазону цін, а також перелік спеціалізованих комерційних видань для цілей трансфертного ціноутворення. Використання інформації про ціни з єдиних джерел дозволить уникнути спорів щодо відомостей про ринкові ціни, в тому числі по групах товарів, що не котируються на біржах. Зокрема, платники податків під час здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням матимуть змогу скористатися інформацією про ринкові ціни з таких джерел як щомісячний інформаційний бюлетень «Огляд цін українського та світового товарних ринків», інформаційно-аналітичний продукт «Товарний монітор Україна» і Вісник Міністерства доходів і зборів України. В якості допоміжних джерел інформації про ринкові ціни визначені веб-сайти Мінрегіону та Мінагрополітики.
Зауважимо, що на початку жовтня Кабмін вже затвердив Порядок узгодження цін у контрольованих операціях, відповідно до якого під час контролю за трансфертним ціноутворенням підприємства матимуть змогу попередньо узгодити ціни та укласти відповідну угоду з Міністерством доходів і зборів. Окрім цього, був затверджений Порядок розрахунку та застосування ринкового діапазону цін і ринкового діапазону рентабельності для цілей трансфертного ціноутворення. Розрахунок таких діапазонів є необхідною умовою використання методів визначення ціни у контрольованих операціях.
Адже трансфертне ціноутворення – це побудова дієвої системи державного регулювання ціноутворення в Україні, що надасть змогу захистити податкову базу та уникнути при цьому підстав для подвійного оподаткування та невизначеностей, які можуть перешкоджати прямим іноземним інвестиціям та розвитку зовнішньої торгівлі. Положення закону надають визначення трансфертного ціноутворення, встановлюють механізми податкового контролю за трансфертним ціноутворенням, визначають операції, що підлягатимуть контролю та методи визначення ціни у контрольованих операціях. При цьому, податковий контроль за трансфертним ціноутворенням передбачає застосування регулятором системи заходів щодо встановлення відповідності цін в операціях між пов’язаними особами рівню ринкових цін.
Відповідно до закону, операції контролюються за умови, що їх загальний річний обсяг з кожним контрагентом складе не менш 50 млн. грн. (без ПДВ). Контрольованими операціями є господарські операції, що здійснюються платниками податків з пов'язаними особами - резидентами, які: - задекларували від'ємне значення об'єкта оподаткування з податку на прибуток за попередній звітний рік; - застосовують спеціальні режими оподаткування станом на початок звітного року; - сплачують податок на прибуток підприємств та/або податок на додану вартість за іншою ставкою, ніж базова, станом на початок звітного року; - не були платниками податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість станом на початок звітного року.
Крім того, на контролі перебуватимуть операції між особами, якщо хоча б одна з них зареєстрована в країні з нижчою на 5 і більше відсотків ставкою податку на прибуток, ніж в Україні. Для контролю за трансфертним ціноутворенням використовуватимуться 5 методів із наступною пріоритетністю їх застосування: порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу); ціни перепродажу; витрати плюс; чистого прибутку; розподілення прибутку. Також Закон передбачає, що штрафні санкції за порушення норм статті 39 Кодексу, вчинені у період з 1 вересня 2013 року по 1 вересня 2014 року, застосовуються у розмірі 1 гривня за кожне порушення.
Зазначаємо, що правила про трансферне ціноутворення на сьогоднішній день активно використовуються в багатьох країнах і є ефективним інструментом протидії мінімізації податкових зобов'язань.


Краснодонська ОДПІ

Вернуться назад