Главная > Налоговая информирует > До відома громадян, що надають квартири у житловий найм іншим громадянам

До відома громадян, що надають квартири у житловий найм іншим громадянам


26-10-2013, 14:08. Разместил: Admin
До відома громадян, що надають квартири у житловий найм іншим громадянам З метою забезпечення виконання громадянами статті 67 Краснодонська ОДПІ повідомляє наступне.
Відповідно до Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI громадяни, які надають житло у найм іншим громадянам і отримують доходи, зобов’язані сплачувати податок та декларувати доходи шляхом подання декларації про майновий стан і доходи.
Оподаткування доходів громадян від надання у найм житлових приміщень іншим фізичним особам (квартирантам), регулюється статтею 170 Податкового Кодексу України.
Відповідно до п.п. 170.1.5. п. 170.1 ст. 170 Податкового Кодексу якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання, то особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є платник податку – орендодавець, особа, яка надає житло у найм та отримує доходи.
При цьому, такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені цим Кодексом для квартального звітного періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого кварталу.
Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку відображаються у річній податковій декларації. Податкова декларація згідно з п.п. 49.18.4, п. 49.18 ст.49 Податкового Кодексу подається до податкового органу за місцем податкової адреси до 1 травня року, що настає за звітним.
За неподання податкової декларації, порушення порядку заповнення, порушення строків її подання, недостовірність інформації, наведеної у декларації відповідно до п.п. 47.1.2 , п.47.1 ст.47 Податкового Кодексу передбачається відповідальність, яку несуть платники податків.
Відповідно до ст.164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того, згідно із п. 127.1, ст.127 Податкового Кодексу, несплата податку громадянами, які отримували доходи від надання житлової площі у найм іншим громадянам, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає сплаті до бюджету.
Враховуючи вищевикладене, Краснодонська ОДПІ звертається до громадян, які надають власну житлову площу у найм іншим громадянам, з проханням дотримуватись податкового законодавства, вчасно сплачувати податок, декларувати суми отриманого доходу та суми податку, сплаченого протягом звітного податкового року.
Додаткову інформацію можна отримати в Центрі обслуговування платників податків у м. Краснодон за адресою вул. Первоконна,1а, а також тел.65295.
Громадяни, які володіють інформацією про надання квартир у житловий найм, можуть повідомити про це за телефоном 65295.


Інформаційно-комунікаційний сектор Краснодонської ОДПІ

Вернуться назад