Главная > Налоговая информирует > Анулювання свідоцтва платника ПДВ – підстава для зміни ставок платника єдиного податку

Анулювання свідоцтва платника ПДВ – підстава для зміни ставок платника єдиного податку


14-10-2013, 18:52. Разместил: Admin
Анулювання свідоцтва платника ПДВ – підстава для зміни ставок платника єдиного податку У разі анулювання свідоцтва платника ПДВ суб’єкт господарювання зобов’язаний перейти на сплату єдиного податку за ставками 5 та 7 відсотків для єдинників третьої та п’ятої груп відповідно.

Для цього до органу податкової служби подають відповідну заяву не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, наступного за тим, у якому здійснено анулювання реєстрації платником ПДВ.

Заява подається за вибором платника податків в один із таких способів, відповідно до пп.298.1.1 п.298.1 ст.298 ПКУ:

- особисто платником або вповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Якщо платник самостійно не подав заяви та, відповідно, не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, що передбачають включення ПДВ до складу єдиного податку, свідоцтво платника єдиного податку анулюється за рішенням територіальних органів Міндоходів в області на підставі акта перевірки.

Довідково: порядок обрання, переходу на спрощену систему оподаткування або відмови від її застосування визначено ст.298 Податкового кодексу України.Інформаційно-комунікаційний сектор Краснодонської ОДПІ

Вернуться назад