Главная > Налоговая информирует > Акцизні марки нового зразка – дієвий захист від алкогольного та тютюнового фальсифікату

Акцизні марки нового зразка – дієвий захист від алкогольного та тютюнового фальсифікату


16-08-2013, 17:49. Разместил: Admin
Акцизні марки нового зразка – дієвий захист від алкогольного та тютюнового фальсифікату Марки нового зразка принципово відрізняються від марок діючого зразка та мають додаткові рівні захисту. Марки містять складний графічний захисний елемент. При цьому геометричні розміри марок акцизного податку нового зразка (довжина, ширина, товщина) порівняно з марками попереднього зразка не змінено, що не призведе до понесення додаткових витрат виробниками та імпортерами, оскільки немає необхідності у проведенні тестування нових марок акцизного податку на виробництвах та переобладнанні ліній розливу. Таким чином, обґрунтованим є збільшення вартості однієї пляшки алкогольного напою на 0,167 грн., однієї пачки тютюнових виробів - на 0,087 грн. Марки для вироблених в Україні алкогольних напоїв і тютюнових виробів відрізняються від марок для ввезених на митну територію України алкогольних напоїв і тютюнових виробів дизайном та кольором.
Так, марки для лікеро-горілчаної продукції вітчизняного виробництва матимуть зелену кольорову гаму; марки для алкогольних напоїв, які є виноробною продукцією вітчизняного виробництва, - червону.
Акцизні марки для лікеро-горілчаних алкогольних напоїв імпортного виробництва виготовлятимуться у фіолетовій гамі, для алкогольних напоїв, які є виноробною продукцією, імпортного виробництва – оранжевій.
Тютюнові вироби вітчизняного виробництва (з фільтром та без фільтру) маркуватимуться у зеленому кольорі, такі ж вироби імпортного виробництва – у синій кольоровій гамі.
На кожну марку наносяться такі реквізити:
- слова «Україна», «МАРКА АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ», «ТЮТЮНОВІ ВИРОБИ» (для тютюнових виробів);
- позначення виду марки, що складається з початкових літер слів «алкоголь вітчизняний (лікеро-горілчана продукція)» - «АВ ЛГП», «алкоголь вітчизняний (виноробна продукція)» - «АВ ВП», «алкоголь імпортний (лікеро-горілчана продукція)» - «АІ ЛГП», «алкоголь імпортний (виноробна продукція)» - «АІ ВП», «тютюн вітчизняний з фільтром» - «ТВ ЗФ», «тютюн вітчизняний без фільтра» - «ТВ БФ», «тютюн імпортний з фільтром» - «ТІ ЗФ», «тютюн імпортний без фільтра» - «ТІ БФ»;
- індекс регіону України, що відповідає місцезнаходженню виробника продукції, позначений двома цифрами (для маркування вітчизняної продукції), серія із чотирьох літер і шестизначний номер, два двозначних числа (місяць і рік, у якому вироблено марки для алкогольних напоїв) або двозначне та однозначне числа (рік і квартал, у якому вироблено марки для тютюнових виробів) через скісну риску та сума акцизного податку (для алкогольних напоїв), сплаченого за одиницю продукції, з точністю до тисячного знака.

Розмір плати за одну марку акцизного податку для алкогольних напоїв становить 0,27 гривні, для тютюнових виробів - 0,142 гривні.

Нагадаємо, розмір плати за марки акцизного податку з 2008 року не збільшувався. При цьому мінімальна ціна на горілку у 2008 році становила 14 грн., в 2013 році – 30,1 грн., що більше, ніж у 2,2 раза. Середня ціна сигарет з фільтром у 2012 році становила 9,43 грн., що порівняно з 2008 роком у 2,8 раза більше (3,34 гривень).
Для довідки: акцизні марки нового зразка впроваджуються в обіг з 1 вересня 2013 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. № 1251 «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів» (із змінами).


Інформаційно-комунікаційний сектор Краснодонської ОДПІ

Вернуться назад