Главная > Налоговая информирует > Нові акцизні марки захистять українських споживачів від неякісних товарів, - Олександр Клименко

Нові акцизні марки захистять українських споживачів від неякісних товарів, - Олександр Клименко


16-08-2013, 10:39. Разместил: Admin
Нові акцизні марки захистять українських споживачів від неякісних товарів, - Олександр Клименко Міністерство доходів і зборів веде системну боротьбу з контрабандою та підробкою підакцизних товарів задля захисту українських споживачів від неякісної та небезпечної продукції. Про це на брифінгу заявив Міністр доходів і зборів Олександр Клименко. «Ми зацікавлені в кардинальному зменшенні обсягів «тіньового сектору» підакцизних товарів та налаштовані на захист споживачів від фальсифікованої продукції на українських полицях. З цією метою з 1 вересня в Україні будуть запроваджені марки акцизного податку нового зразку», - розповів Міністр.
Олександр Клименко зазначив, що за підрахунками фахівців Міндоходів близько 10% алкогольних та тютюнових товарів сьогодні підпадають під схеми маніпулювання акцизними марками. Найбільш розповсюдженими з таких схем є підробка марки та невідповідність марки вартості та типу товару.
Міністр доходів і зборів наголосив, що впровадження нових акцизних марок суттєво ускладнить подібне маніпулювання.
Зазначені марки принципово відрізняються від марок діючого зразка та мають додаткові рівні захисту. Марки містять складний графічний захисний елемент, позначення ЛГП (лікеро-горілчана продукція) та ВП (винна продукція) та різну кольорову ідентифікацію. Для виробленої в Україні продукції зазначається код регіону виробника. Марки для тютюнових виробів містять позначення ЗФ (з фільтром) та БФ (без фільтру).
Як зазначив Міністр, впровадження нових акцизних марок дозволить зменшити «тіньовий сектор» підакцизних товарів на 7-10% та залучити додаткові надходження до державного бюджету.
Разом з тим, Олександр Клименко підкреслив, що Міністерством вживаються додаткові заходи для захисту українських ринків від контрабанди та фальсифікату.
«Я не вважаю, що акцизні марки – це панацея. Ми запроваджуємо сукупність ефективних заходів щодо боротьби з контрабандною та контрафактною продукцією. Ми працюємо, враховуючи міжнародний досвід, співпрацюємо з OLAF. Ми розуміємо виклики, які є, і надамо ін’єкцію ринку підакцизних товарів, щоб побороти ці негативні явища», - заявив Міністр.
Нагадаємо, удосконалення процедури адміністрування акцизного податку є завданням Міністерства доходів і зборів у рамках Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки.
27 червня 2013 року Кабінет Міністрів України зареєстрував у Верховній Раді законопроект про підвищення акцизу на пиво, спирт, алкогольні та тютюнові вироби в 2014 році на 4,6% - 11,7% у рамках, передбачених Податковим кодексом України щорічної процедури індексації акцизів.


Інформаційно-комунікаційний сектор Краснодонської ОДПІ

Вернуться назад