Главная > Налоговая информирует > «Гаряча лінія» для краснодонських платників податків

«Гаряча лінія» для краснодонських платників податків


11-06-2013, 13:58. Разместил: Admin
«Гаряча лінія» для краснодонських платників податків Днями в Краснодонській ОДПІ ГУ Міндоходів у Луганській області відбувся телефонний сеанс «гаряча лінія» на тему „Особливості адміністрування ПДВ”. На запитання платників податків відповідала в.о. начальника інспекції Вікторія Бєлоусова.
Основні питання та відповіді на них, з якими найчастіше звертались платники податків під час сеансу:

Які документи подаються разом з реєстраційною заявою платника ПДВ за ф. № 1-ПДВ?
Згідно з абз. першим п. 182.1 ст. 182 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) якщо особа, яка провадить оподатковувані операції і відповідно до п. 181.1 ст. 181 ПКУ не є платником податку у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.
Виходячи з вимог п. 183.3 ст. 183 ПКУ, рішення про реєстрацію особи платником ПДВ приймається за результатами розгляду реєстраційної заяви та документів, підтверджуючих постачання товарів/послуг та відповідність вимогам, визначеним ст. 180 ПКУ (щодо особи – платника ПДВ), п. 181.1 ст. 181 ПКУ (для обов’язкової реєстрації) та п. 182.1 ст. 182 ПКУ (для добровільної реєстрації).
Підтвердженням відповідності вимогам п. 181.1 ст. 181 та п. 182.1 ст. 182 ПКУ є будь-які первинні документи бухгалтерського обліку, що засвідчують факт здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню (акт виконаних робіт, касовий чек, платіжне доручення тощо). Ведення зазначених документів передбачено Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88

Як особі, яка не подала своєчасно заяву на реєстрацію платником ПДВ, але при цьому підлягала обов’язковій реєстрації, самостійно сплатити до бюджету суму податку, нараховану до моменту її реєстрації як платника ПДВ?
Відповідно до п.183.1 ст.183 Податкового кодексу будь-яка особа, що підлягає обов’язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платника податку, подає до територіального органу Міндоходів України за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву.
У разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до територіального органу Міндоходів України не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у ст.181 цього Кодексу (п.183.2 ст.183 Кодексу).
Узагальнюючою податковою консультацією щодо окремих питань, пов’язаних з обов’язковою реєстрацією осіб як платників ПДВ, затвердженою наказом № 588, визначено, що особа, яка не має права подавати податкові декларації з ПДВ, але може самостійно сплатити нараховану суму ПДВ. При цьому штрафи за неподання податкових декларацій з ПДВ до такої особи не застосовуються.
Враховуючи те, що особа, не зареєстрована як платник ПДВ, не має права подавати податкові декларації з ПДВ до її реєстрації платником, така особа сплачує до бюджету суму податку, самостійно нараховану до моменту її реєстрації як платника ПДВ, шляхом перерахування її на відповідний розрахунковий рахунок, передбачений для сплати цього податку.

Чи сплачуються штрафні санкції у разі самостійного виправлення в податковій декларації з ПДВ за минулий податковий період помилок, які призвели до заниження податкових зобов’язань, якщо сума штрафу дорівнює 50 або менше 50 коп.?
Відповідно до п.50.1 ст.50 Податкового кодексу у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст.102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст.50 зазначеного Кодексу), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, за винятком випадків, установлених п.50.2 ст.50 цього Кодексу:
- або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;
- або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п’яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.
Згідно з п.6 розділу Ш Порядку № 1492 усі показники у податковій звітності проставляються у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.
Враховуючи зазначене, у разі самостійного виправлення платником податку в податковій декларації з ПДВ за минулий податковий період помилок, які призвели до заниження податкових зобов’язань, такий платник податку повинен виправити такі помилки шляхом подання уточнюючого розрахунку та в рядку 26 графи 6 такого уточнюючого розрахунку необхідно зазначити суму штрафу, нараховану на суму занижених податкових зобов’язань. При цьому якщо сума штрафу менше 50 коп., то за загальновстановленими правилами така сума заокруглюється до нуля і рядок 26 графи 6 уточнюючого розрахунку не заповнюється. Якщо ж сума штрафу становить 50 коп. і більше, а саме починаючи з 50 до 99 коп., така сума заокруглюється до 1 грн. і підлягає відображенню в рядку 26 графи 6 уточнюючого розрахунку.

Сектор взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Краснодонської ОДПІ

Вернуться назад